Zánik další cestovky. Po 23 letech končí Bolero Tours

Třeboň - Po 23 let vozila jihočeská cestovní kancelář Bolero Tours své klienty po světe. Nyní je tomu konec. Cestovce, která ročně vysílala do zahraničí na 5 tisíc turistů, se nepodařilo získat povinné pojištění proti úpadku. Ukončení činnosti neprovází problémy, neboť žádní klienti CK nejsou v zahraničí. Stovky lidí už ale měly zájezd zaplacen dopředu. Veškeré prodeje Bolero Tours zastavila na začátku dubna a stala se první kanceláří, která letos zkrachovala.  Pro informace se zákazníci cestovky mohou obrátit na pojišťovnu Generali

Na holičkách prý CK nenechala nikoho

„Na holičkách jsme nenechali nikoho. Našim klientům i pojišťovně poskytneme veškerou součinnost tak, aby byli všichni naši zákazníci odškodněni co nejrychleji,“ potvrdil spolumajitel kanceláře Jan Lebeda.


Do 31. března 2012 měla CK sjednáno zákonné pojištění proti úpadku u pojišťovny Generali. Pojištění se vztahuje na neuskutečněné zájezdy prodané do tohoto data. „Kancelář byla pojištěna na sedm milionů korun. Pro výši pojistného plnění budou rozhodující podklady k prodaným zájezdům, které nám CK Bolero Tours skutečně předá,“ uvedl generální ředitel Generali Štefan Tillinger.

Zákazníci CK se mohou obrátit na stránky pojišťovny Generali
Zákazníci CK se mohou obrátit na stránky pojišťovny Generali

Informace týkající se odškodnění naleznete ZDE


Vaz cestovce zlomily slevy

„Fenoménem se v posledních letech při prodeji zájezdů staly slevy. Je to zaklínadlo, bez kterého zájezd prakticky nejde prodat. Celý tento kolotoč společně s přetrvávající krizí a intenzivním šetřením zákazníků, které je stále těžší přesvědčit, aby vycestovali mimo krásné a rekreační jižní Čechy, měl bohužel na náš hospodářský výsledek negativní dopad,“ vysvětlil důvody konce Lebeda.

„Neradostná situace se týká úplně všech. Všichni se potýkáme s kolotočem slev,“ řekl k tomu Roman Škrabánek, prezident Asociace českých cestovních kanceláří a agentur.

CK Bolero Tours fungovala na českém trhu od roku 1990. Zájezdy nabízela hlavně zákazníkům z Jihočeského kraje, kde dosud měla čtyři kanceláře, a to v Třeboni, Českých Budějovicích, Jindřichově Hradci a Táboře.

Video Komentář Romana Škrabánka
video

Komentář Romana Škrabánka