OBRAZEM: Pařížský hotel Prince de Galles opět láká na luxus

Paříž – Ve francouzské metropoli po dvou letech rekonstrukce znovu ožívá jeden z turistických symbolů města. Slavný hotel Prince de Galles je historická budova s bohatou minulostí. Hotel ale již nepatří Francouzům, nýbrž saúdskoarabské rodině, která tu investovala stovky milionů eur, aby mohla svým hostům nabídnout ten nejlepší luxus ve městě.

Na hosty čeká v Prince de Galles přepych, kvalitní servis a dokonalé vybavení. Kdyby tu ale chtěl strávit jen jedinou noc běžný turista, musel by sáhnout velmi hluboko do peněženky - nebo spíš do životních úspor. Za jednu noc v luxusním apartmá zaplatí host zhruba 2 400 eur (přes šedesát tisíc korun).

Simon Rusconi, hotelový manažer:

„Hotel otevřel v roce 1929 ve stylu Art Deco. Nový majitel se teď rozhodl, že se chce vrátit do té doby a zachovat i design. Oslovili jsme proto nejlepší a nejvyhlášenější pařížské architekty, aby se o to postarali. Vše je úplně nové, ale vlastně původní - pokoje, foyer i restaurace.“


Do hotelu míří hlavně byznysmeni, ale i celebrity

Původně bylo v hotelu 170 pokojů a téměř šedesátka apartmánů. Po rekonstrukci je jich o deset, respektive patnáct méně – ovšem jen kvůli většímu komfortu hostů. „Většina pokojů je propojená. Orientujeme se tak speciálně na lidi, kteří to potřebují. Naši hosti většinou potřebují hodně prostoru - ať už velké rodiny nebo byznysmeni. Naše pozornost se hodně upírá na Blízký východ,“ konstatoval Rusconi. 

Hotel nese jedno z nejslavnějších jmen na světě. Pojmenován je po britském princi Edwardovi, který se později stal na krátkou dobu králem. Jeho pohodlí využily desítky celebrit - od Frederica Chopina přes Winstona Churchilla až po Michaela Jacksona.

Video Hotel Prince de Galles zrekonstruovala saúdskoarabská rodina
video

Hotel Prince de Galles zrekonstruovala saúdskoarabská rodina

Menu? Záleží na sezoně. Speciality ale zaručeny

„Našim hostům nabízíme a vždy jsme nabízeli jen to nejlepší. Používáme nejkvalitnější suroviny světa, výjimečné produkty a vaříme hlavně ve francouzském stylu. Pořád vymýšlíme něco nového - speciálního. Teď je třeba sezona chřestu, tak se soustředíme na něj, příště to bude zase něco jiného,“ řekla šéfkuchařka Stéphanie Le Quellecová. 

Tradiční rezervace vystřídala komunikace s hosty přes sociální sítě. „Zájemce si může nadiktovat cokoliv, co si pro svůj pobyt přeje - splníme všechna jeho přání. Snažíme se jít s dobou a vyplácí se to,“ poznamenal šéf recepce Olivier Rouy. 

Hotel tak dál připomíná slavnou dekadentní jazzovou éru francouzského hlavního města třicátých let. Francouzská tradice v moderním hávu ale něco stojí, a to i kvůli místu, kde hotel stojí - v takzvaném zlatém trojúhelníku - na Avenue George V.

/*json*/{"map":{"lat":48.86833,"lng":2.300986,"zoom":15,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":48.86833,"lng":2.300986,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/