Nový Rapid Spaceback bude oblečen do kratšího kabátu

Mladá Boleslav - Jen to jen chvíle, co český motorista poprvé spatřil křivky „mezimodelu“ Škody Rapid, a už je tu upravený model. Jedná se o Škodu Rapid Spaceback, která oblékne kabát o 18 centimetrů kratší než klasická verze. Pod kapotou se objeví šestice motorů. Premiéru bude mít vůz na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem a do prodeje půjde od října 2013.

Model se zařadí mezi kompaktní hatchbacky nižší střední třídy

„Rapid Spaceback je pro naši značku zásadním milníkem. Otvírá nám dveře do strategicky důležitého segmentu kompaktních hatchbacků,“ uvedl předseda představenstva automobilky Winfried Vahland.

Na délku je o 18 cm kratší, méně objemný je i kufr

Sedan má na délku 448 centimetrů, Spaceback zhruba 430 centimetrů. Zavazadlový prostor Rapidu Spaceback má objem 415 litrů, po sklopení zadních sedadel je to 1380 litrů. Kufr Rapidu sedanu má objem 550, respektive 1490 litrů.

Cenu Rapidu Spaceback automobilka zatím nezveřejnila. Škoda ji pravděpodobně oznámí v září při světové premiéře ve Frankfurtu. Cena klasického Rapidu v edici Fresh nyní začíná na 269 900 korunách. Rapid Spaceback se bude vyrábět ve druhém montážním závodě spolu se Škodou Fabia.