Plesnivé nebo šizené potraviny - stálice českých obchodů

Praha - Falšování potravin není v českých obchodech zdaleka výjimkou. Do vína se třeba leje voda, v rybích prstech téměř chybějí ryby, v rajčatovém protlaku zase rajčata. Některé zboží se sice doveze, ale na pulty se ani nedostane.

Video Prodej plesnivých potravin jako běžná praxe
video

Prodej plesnivých potravin jako běžná praxe

Jako třeba dnes, kdy celníci zastavili zásilku plesnivých potravin z Vietnamu, která měla skončit v asijských bistrech a restauracích. Ani plíseň přitom podle zkušeností celníků nemusí být pro některé obchodníky překážkou. Stačí ji vyndat a sklenici omýt. A nehledě na zdraví zákazníků sázet na orientální chuť. 

Plesnivých potravin byla v kontejneru více než tuna. Navíc nejde o první problematickou zásilku z Asie. Před třemi měsíci celníci zabavili hned čtyři tuny napadených potravin. V rýži byli brouci, v těstovinách červi a všude jinde plíseň. Plesnivé ale rozhodně nejsou jen potraviny z Asie. 

Nepříjemný pohled může být i na české výrobky, které se prodávají v tuzemských obchodech. „Mezi závažné prohřešky z poslední doby můžeme počítat i sušené plody s výskytem larev škůdců,“ vysvětluje mluvčí Státní zemědělské a potravinářské inspekce Pavel Kopřiva. 

Nejvíce se šidí víno

Závažné prohřešky, přesně 652 potravin, se nakonec ocitly na Pranýři. Proti roku 2012 se výrazně víc šidilo a falšovalo. Nejčastěji se jednalo o víno, v některém třeba bylo 73 procent vody. A obsah lahve s údajně Modrým Portugalem byl zase dobarvován syntetickou modří. Poctivé vinaře přitom poškozují i další metody. „Někteří vinaři se sníží k tomu, aby prodávali velmi laciná až nepitelná vína z dovozu a píšou 'původ Morava',“ varuje Radomil Baloun z Vinařství Baloun.

Moravský vinohrad
Zdroj: ISIFA/Thinkstock
Autor: iStockphoto

Nešidí se však jen víno. Na pranýři se loni ocitly i párky či rybí prsty s menším obsahem masa, než slibovala etiketa.