V Paříži má premiéru nová Fabia combi, s úspornými motory a velkým kufrem

Paříž - Začíná evropská automobilová událost podzimu - pařížský autosalon. Premiéru na něm má sto modelů, mezi nimi i nová Škoda Fabia combi. Chlubí se větším zavazadlovým prostorem, dokonce největším v dané třídě. Dostala také nové, úspornější motory. Oproti své předchůdkyni je nová fabia o devět centimetrů širší a o tři centimetry nižší.

Základní cena třetí generace Škody Fabia bude začínat na 234 900 Kč, což je stejně jako startovací ceníková cena předchozí verze. Tu lze ale v rámci akce pořídit až o 15 000 Kč levněji. Škoda u nové fabie čeká největší zájem o verzi Active s lepší výbavou v balíčku Plus, která vyjde minimálně na 239 900 Kč.

  • Michal Štengl, šéfredaktor Auto 7: „Řadě lidí se minulá fabie nelíbila. Musím říct, že nová generace fabie je úplně jiné auto, mnohem hezčí a především ve variantě combi je to jeden z nejpovedenějších malých aut.“

Nová fabia má zvýrazněnou masku chladiče s ostře řezanými světlomety, tvarovanou kapotou se dvěma charakteristickými prolisy po stranách a šířku zvýrazňující mlhové světlomety. Koncové světlomety mají tradiční tvar písmene C a nechybí ani příčné prolisy kolem registrační značky, podobně jako další nedávno představené modely Škody.

Video Na pařížském autosalonu se představila nová fabia
video

Na pařížském autosalonu se představila nová fabia

Na pařížském autosalonu se představila nová fabia

02.10.2014 Eko

Baborský: Nová fabia bude větší, bezpečnější a komfortnější

Škoda Fabia byla poprvé představena v září 1999 jako nástupce Škody Felicia, ale rok a půl se oba vozy vyráběly souběžně. Rok nato na trh vstoupila i fabia s karosérií Combi. Roku 2007 byla na jarním ženevském autosalonu představena druhá generace s karoserií. Combi druhé generace bylo představeno o půl roku později. Fabia je druhým nejúspěšnějším modelem Škody za octavií. Od roku 1999 se prodalo přes 3,5 milionu vozů, z toho 450 000 v Česku.


U fabie se představí deset „chytrých řešení“, mezi nimi poprvé u modelu Škoda technologie MirrorLink, s jejíž pomocí lze propojit chytrý telefon s vozidlem. V nabídce bude na výběr mezi 15 barvami karoserie a k tomu navíc speciální barevný koncept s možností individuální volby barvy střechy, kol z lehkých slitin a krytů vnějších zpětných zrcátek. K dostání budou tři stupně výbavy.

Šéfdesignér Škody Auto Jozef Kabaň zároveň oznámil, že v březnu 2015 se na ženevském autosalonu představí nová generace modelu Superb. Zatím není jasné, zda automobilka uvede zároveň sedan i kombi.

Podívejte se, jak šel čas s automobily Škoda: