Předpověď do půlky prázdnin: Teploty přes den kolem 25 stupňů, zaprší jen občas

Nadcházející čtyři prázdninové týdny zřejmě do Česka nepřinesou tropické počasí. Podle předpovědi ČHMÚ se budou nejvyšší teploty přes den pohybovat v průměru kolem 25 stupňů Celsia. Pršet bude hlavně v lokálních přeháňkách a bouřkách, což dlouhodobý nedostatek vláhy nevyřeší. V příštím týdnu by mělo být slunečné počasí s teplotami až 29 stupňů.

Osvěžení v parném dni
Zdroj: ČTK Autor: Tomandl Jan

„Celé období od 16. července do 12. srpna předpokládáme teplotně průměrné. Týdenní průměry nejnižších nočních teplot předpokládáme většinou kolem 13 stupňů. Týdenní průměry nejvyšších denních teplot předpokládáme kolem 25 stupňů Celsia. V jednotlivých dnech se ovšem teploty vzduchu od tohoto průměru mohou více či méně lišit,“ uvedli meteorologové.

Srážky mají být v tomto období podle prognózy jen průměrné, lze přitom čekat velké místní rozdíly, protože většinou zaprší při lokálních bouřkách či přeháňkách. „Všeobecný deficit vláhy bude pokračovat i nadále,“ zdůraznili meteorologové.

Příští týden bude slunečný, občas se přeženou bouřky 

Týdenní předpověď uvádí, že od neděle do pátku se budou teploty držet těsně pod tropickou třicítkou, zemí se na některých místech občas přeženou přeháňky nebo bouřky. Zatímco uplynulý týden bylo několik dnů oblačných, příští týden se lidé mohou – podobně jako na začátku prázdnin – těšit na slunečnou oblohu.

„Nasvítit by mohlo téměř tolik, co v prvním červencovém týdnu. To je zhruba 60 až 70 hodin v republikovém průměru, což je osm až 12 hodin denně,“ uvedl ČHMÚ na svém webu. Více mraků, tím pádem méně slunečního svitu, bude zřejmě na jihozápadě a severovýchodě republiky.