Brněnští skauti přivezli z Vídně betlémské světlo

Jeden z novodobých symbolů Vánoc, světlo zažehnuté v Betlémě, je po roce opět v Česku. Plamínek přivezli skauti rychlíkem z Vídně na brněnské nádraží. V příštích dnech se světlo začne pomalu šířit zemí, hlavní vlnu plánují organizátoři na příští sobotu.

Skauti přivezli betlémské světlo
Zdroj: ČTK Autor: Igor Zehl

Ve Vídni skauti tentokrát světlo dostali v kostele syrské pravoslavné církve na náměstí Stefana Fadingera, kam přijely podobné výpravy z mnoha dalších zemí. Že by jim světlo cestou zhaslo, se neobávali. Měli totiž pro jistotu více svítilen. Na brněnské nádraží si několik lidí přišlo pro plamínek s vlastními lucernami.

Video Skauti vyrazili pro betlémské světlo
video

Skauti vyrazili pro betlémské světlo

V neděli skauti světlo přinesou do brněnské katedrály a předají biskupovi Vojtěchu Cikrlemu. Po skončení nedělní mše si světélko v lucernách či na hořící svíci mohou zájemci odnést domů. Na sobotu 18. prosince skauti plánují rozvoz světla po celém Česku, a to znovu vlakem.

„A 23. prosince jej budou skauti a skautky rozdávat široké veřejnosti celý den na brněnské radnici v rámci akce Vánoce na radnici,“ uvedla Stanislava Vachová ze skautského střediska Řehoře Mendla v Brně.

Podrobné informace najdou zájemci na webu www.betlemskesvetlo.cz.