Příbuzní mrtvých z rumburské nemocnice stále chtějí odškodné, odvolali se

Osvobozením obžalované bývalé zdravotní sestry z Rumburka kauza, která souvisí s úmrtími pacientů v místní nemocnici, nekončí ani pro pozůstalé. Podobně jako dříve státní zástupce podali odvolání k pražskému vrchnímu soudu. Informaci ze soudní databáze potvrdila České televizi mluvčí ústeckého krajského soudu Marcela Trejbalová.

Lužická nemocnice
Zdroj: ČTK Autor: Radek Petrášek

Příbuzní pacientů, kteří zemřeli v rumburské nemocnici, chtějí podle advokátky obžalované zdravotní sestry odškodné přes 17 milionů korun. U krajského soudu neuspěli, obrátili se ale na vrchní soud. „Odvolání podal 25. 2. právní zástupce poškozených,“ uvedla Marcela Trejbalová. 

Advokátní kancelář, která rodiny zastupuje, tak následovala státního zástupce, který se odvolal hned po vynesení rozsudku Krajským soudem v Ústí nad Labem. Ten bývalou rumburskou sestru Věru Marešovou v lednu nepravomocně zprostil obžaloby z vražd šesti pacientů.

Obžaloba ji vinila, že od roku 2010 do loňského června zabila draslíkem šest pacientů. Nejmladšímu z šesti mrtvých bylo 35 let, nejstaršímu 85 let. Žalobce tvrdil, že se tak sestra snažila usnadnit si práci.

Věra Marešová je na svobodě již od loňského prosince. Tehdy vrchní soud zamítl stížnost státního zástupce proti jejímu propuštění z vazby. O tom původně rozhodl ústecký krajský soud již v polovině listopadu.