Podle lednového volebního modelu by pětiprocentní hranici nutnou pro vstup do Poslanecké sněmovny překročilo šest politických stran nebo hnutí. Počet je při současném rozložení politických sil dlouhodobě neměnný.
Hnutí ANO mírně posílilo svou už tak výraznou pozici lídra na politické scéně. Oproti poslednímu průzkumu z listopadu se preference ANO dostaly na rovných třicet procent, což je změna o jeden procentní bod. Preference ČSSD skončily s odstupem deseti procentních bodů na druhém místě. Třetí koaliční strana KDU-ČSL si pohoršila a v lednu dosáhla ve volebním modelu 5,5 procenta.
K výraznější změně došlo mezi opozičními stranami. Posílili občanští demokraté, kteří s 10,5 procenta preferencí přeskočili KSČM a drží si náskok i před druhou pravicovou stranou TOP 09. Hnutí Úsvit-NK mírně oslabilo na tři procenta.
K volbám by šlo 67 procent respondentů
Ochota jít k volbám se oproti rekordní listopadové hodnotě propadla o tři procentní body. 45 procent respondentů deklarovalo, že by se určitě zúčastnilo voleb do Poslanecké sněmovny v případě, že by se konaly tento týden. Dalších 22 procent by se jich spíše zúčastnilo.
O své současné preferenci strany nebo hnutí v případě voleb do sněmovny je pevně rozhodnuto 36 procent voličů, dalších 33 procent by pak své rozhodnutí spíše neměnilo. Přibližně zbylá třetina voličů je ve svých preferencích spíše nestabilní, připouští možnost změny a často osciluje mezi tradiční stranou, ke které inklinovali dříve, a alternativami v podobě nově vzniklých stran a uskupení.