Chladnější dny pokračují. Teploty se nevyhoupnou nad dvacet stupňů

Chladné počasí bude pokračovat i v následujícím týdnu - teploty se budou pohybovat pod 20 stupni Celsia. Týden od 14. září pak bude z celého měsíce nejteplejší, zbylé zářijové týdny budou teplotně průměrné. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu.

Průměrná teplota pro období od 7. září do 4. října je 12,5 stupně Celsia. Příští týden bude průměrná teplota kolem 19 stupňů Celsia, od 14. září bude průměr ještě o dva stupně vyšší. Poslední dva zářijové týdny se pak teploty budou pohybovat kolem 18, respektive 19 stupňů. Září tak bude podle meteorologů z dlouhodobého hlediska - až na druhý týden - teplotně průměrné.

Pršet má zhruba stejně, jako bývá obvyklé na začátek podzimu. „Není vyloučeno, že krátce se vyskytnou i vydatnější srážky, zejména v poslední zářijové dekádě. Přelom září a října by měl přinést suché počasí,“ píší meteorologové v dlouhodobém výhledu. Druhý zářijový týden bude srážkově průměrný, třetí a čtvrtý lehce nadprůměrné. Naopak v týdnu na přelomu září a října má pršet jen málo.

Končící léto přesto patřilo k nejteplejším v historii měření v českých zemích, rekordní bylo také sucho.