Do konce března bude teplo, pak se ochladí

Praha - Ve druhé polovině března by mělo být nadprůměrně teplo, teploty by mohly vystoupat až ke 14 stupňům Celsia. Na přelomu března a dubna by se však mělo ochladit a v první polovině dubna by se teploty měly pohybovat většinou pod dlouhodobým průměrem. V pravidelném měsíčním výhledu počasí to dnes uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

V příštím týdnu by mělo panovat opravdu jarní počasí, i když v noci by ještě mohlo mrznout. Vedle nadprůměrných teplot meteorologové očekávají jen minimum srážek. Posléze bude ale dešťových srážek přibývat a v týdnu od 6. dubna by měly být nadprůměrné.

Denní maxima až do 14 stupňů by měla být dva týdny. Od 30. března, tedy v týdnu před Velikonocemi, už by se teploty měly pohybovat jen kolem deseti stupňů. Začátek dubna by mohl být ještě o dva stupně teplejší.

Měsíční výhled vyjadřuje jen očekávaný trend ve vývoji počasí a odhaduje celkový charakter čtyřtýdenního období z hlediska teploty vzduchu a množství srážek.

Průměrná teplota v Česku v období od 16. března do 12. dubna je rovných šest stupňů Celsia. Nejchladněji od roku 1951 bylo před dvěma lety, kdy byl teplotní průměr jen 1,2 stupně nad nulou. Naopak nejtepleji bylo v roce 1974, průměrně 9,5 stupně Celsia.

Vývoj počasí od 15. 3. 2015
Zdroj: ČT24