Policie dopadla muže podezřelého z vraždy řidiče Sazky

Praha - Policie dopadla údajného vraha řidiče Sazky. Najatý pachatel zavraždil řidiče zaměstnaného u jedné z dceřiných společností Sazky před měsícem na pražských Vinohradech. Zatčený muž byl obviněn i z pokusu o vraždu na Václavském náměstí u hotelu Ambassador, kde pobodal rusky hovořícího pětatřicetiletého muže. Informuje o tom Mladá fronta Dnes (MfD), podle níž se vrah v obou případech spletl a útočil na nepravého.

„Pachatele jsme dopadli v neděli 23. prosince ráno. Je obviněn z jedné vraždy a jednoho pokusu o ni,“ potvrdil MfD šéf oddělení vražd pražské policie Josef Lottes. Obviněný skončil ve vazbě. Podle informací deníku byl tento člověk, který pochází z bývalého Sovětského svazu, na vraždu najat. V obou případech nesplnil údajný vrah svůj úkol. Policie je na stopě také zadavateli.

Policisté však nechtějí říct, kdo je oním tajemným terčem, kvůli němuž byli napadeni dva jiní lidé, ani jestli tohoto člověka nějak chrání.

Pachatel udělal chybu už 13. listopadu, kdy zranil po krátké hádce cizince, který vystoupil z auta na Václavském náměstí. Vrah na něj zaútočil, aniž si ověřil, jestli je to jeho „terč“. Pobodaný skončil ve vážném stavu ve Všeobecné fakultní nemocnici, ale přežil. Útočníkovi se z náměstí podařilo utéct.

Oběť vraždy na Vinohradech podle MfD doplatila na to, že vystupovala z tmavozelené luxusní limuzíny Bentley, navíc poblíž místa, kudy často jezdí opravdový „terč“. Pětadvacetiletý profesionální řidič limuzíny vysadil podle MfD na obchodní schůzce ředitele Sazky Aleše Hušáka a odjel na Vinohrady. Podle očitých svědků řidič zaparkoval 27. listopadu před 19:30 v ulici U Kanálky a šel si nakoupit do večerky. Tam na něj čekal útočník, který po něm čtyřikrát vystřelil. Mladík na místě zemřel. Nemohla mu pomoci ani hlídka městské policie, která se nacházela nedaleko a přijela na místo. Pachatel se poté dal na útěk směrem k Vinohradské ulici a zbraň cestou zahodil.

Policie se od počátku přikláněla k verzi, že řidič zemřel kvůli svému drahému vozu omylem, protože neměl s nikým žádné spory a stopy nevedly ani k Sazce. Společnost Sazka přesto podle svého mluvčího Zdeňka Zikmunda nabídla odměnu 500.000 korun za informace, které by vedly k dopadení střelce.

Policie podle deníku prověřovala také majitele limuzín Bentley, které jezdí po Česku. Vozy identické barvy a typu tu jezdí pouze tři.

„Vyšetřovatelé si obě události, z Václavského náměstí a z Vinohrad, dali do souvislosti, a i díky tomu pachatele dopadli. Policisté nyní musí pracovat rychleji. Obávají se, že lidé, kteří si zločin objednali, najmou chytřejšího střelce a že zadavatel navíc opustí zemi,“ píše list.