Kopřivnické autobusové nádraží prochází rozsáhlou rekonstrukcí

Kopřivnice - Autobusové nádraží v Kopřivnici prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Na jeho místě je teď v podstatě jen staveniště. Zastávky byly přestěhovány o desítky metrů dál, směrem do centra města. Podle vyjádření radnice bude rekonstrukce trvat několik měsíců. Prázdninové turisty, kteří do Kopřivnice pojedou, tak může čekat nepříjemné překvapení.

Úředníci považují rekonstrukci za nutnou. „Autobusové nádraží bylo zastaralé a rekonstrukce přispěje ke komfortu cestujících,“ vysvětluje tisková mluvčí Městského úřadu v Kopřivnici Iva Eslerová.

Dopravní komplikace po přesunu zastávek policisté neočekávají. „Autobusy, které přijíždějí a odjíždějí z Kopřivnice, využívají komunikaci úplně stejným způsobem, takže se změnilo pouze místo pro nástup a výstup cestujících, a to dopravu nijak neovlivní,“ dodává k dalším možným komplikacím Jan Müller z Městské policie v Kopřivnici.

Rekonstrukce areálu autobusového nádraží si vyžádá 24 milionů korun a cestující vedle něj najdou nové obchodní středisko. Podle zástupců radnice skončí rekonstrukce na konci října.