Havlíčkobrodští lékaři za podezřelá úmrtí stíháni nebudou

Havlíčkův Brod - Kvůli jedenácti podezřelým úmrtím, na které upozornila komise ministerstva zdravotnictví v souvislosti s případem takzvaných heparinových vražd, nebude stíhán žádný z lékařů ani dalších zaměstnanců havlíčkobrodské nemocnice. Okresní státní zástupkyně Zdeňka Tománková nebude žádným způsobem měnit usnesení policie, která spis před dvěma týdny odložila. S verdiktem se podle ní ztotožnili i poškození, kteří zatím nepodali žádnou stížnost.

„Případ zůstal odložený tak, jak rozhodla policie. S ohledem na rozsah spisového materiálu, který jsem prošla, nemám v úmyslu usnesení žádným způsobem měnit nebo rušit, neboť je považuji za zákonné a naprosto odůvodněné s ohledem na rozsah provedeného dokazování,“ uvedla Tománková.

Za vraždy pacientů heparinem dostal na začátku června bývalý zdravotník havlíčkobrodské nemocnice Petr Zelenka doživotní trest vězení. Soud prokázal, že zavraždil sedm lidí a u dalších deseti se o to pokusil. Podával pacientům heparin, aby dosáhl vlastního vzrušení z krizové situace a následné aktivity nemocničního personálu.