Při nehodě na železničním přejezdu na Vsetínsku zemřel mladý muž

Jablůnka (Vsetínsko) - Nehoda, která se dnes kolem poledne stala železničním přejezdu mezi obcemi Jablůnka a Bystřička na Vsetínsku, si vyžádala život mladého muže. Při střetu osobního vozu BMW s nákladním automobilem značky Volvo byla těžce zraněna i spolujezdkyně, řidič BMW utrpěl lehké zranění. Sdělili to Štefan Hrtús z Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje a mluvčí vsetínské policie Ludmila Brousilová.

Zdroj: www.hzszlk.eu Autor: HZS Zlínského kraje

Příčinu nehody policisté nadále zjišťují. Podle předběžných informací chtěl šofér BMW předjet nákladní vůz, ale v zatáčce před přejezdem mu prý vjelo do protisměru další auto. Při návratu zpět do svého pruhu pak údajně zezadu narazil do nákladního vozidla. Dvě sanitky převezly zraněné účastníky havárie do nemocnice. „Posledního z trojice, která cestovala v osobním voze, jsme však už bohužel vyprostili mrtvého,“ uvedl Hrtús.

Přestože se nehody neúčastnil vlak, událost omezila dopravu na mezinárodní trati ze Slovenska přes Horní Lideč do Hranic na Moravě. „Jelikož došlo k převrácení kamionu, vlaky musely asi dvě a půl hodiny projíždět částí tratě mezi stanicemi Jablůnka a Valašské Meziříčí krokem,“ sdělil mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

Letos na silnicích Zlínského kraje zahynulo již 18 osob. Po pěti obětech registrují policisté na Vsetínsku, Zlínsku a Kroměřížsku. Slovácko se třemi mrtvými vychází z této statistiky nejlépe. Loni policie v kraji evidovala celkem 61 obětí dopravních nehod, v roce 2006 jich přitom bylo 42.