Za projev pracovní šikany označil její rozhodnutí, kterým ho v květnu nedobrovolně přesunula z brněnské pobočky VSZ do olomoucké centrály, kam musel denně 80 kilometrů dojíždět. Hojovcová to tehdy odůvodnila tím, že pro Ištvana neměla v Brně práci.
Krajský soud v Ostravě před několika dny vyhověl Ištvanově návrhu a vydal předběžné opatření. Ištvana dočasně vrátil na zastupitelství do Brna, kde bydlí. O jeho pracovněprávní žalobě na Hojovcovou ovšem ještě soudy definitivně nerozhodly.
„Vnímám to jako malý, nicméně pozitivní krůček. O tom, zda je možné státního zástupce přesouvat bez jeho souhlasu z jedné pobočky na druhou, musí soud teprve rozhodnout, což je záležitost na delší lokte,“ řekl Právu včera Ištvan.
Musí mu zajistit kancelář a práci
Původně o opatření rozhodoval olomoucký okresní soud, který ovšem jeho návrhu nevyhověl. Ištvan tak uspěl až s odvoláním v Ostravě a vrací se do Brna na odbor zaměřený na závažnou hospodářskou a finanční kriminalitu.
„Ve středu mi přišlo rozhodnutí krajského soudu o předběžném opatření, které samozřejmě respektuji, a nic s ním nenadělám. Už ode dneška (od čtvrtka) je tedy pan Ištvan zpět na pobočce v Brně. Musím mu tam teď najít kancelář i nějakou práci. Můžu mu ale klidně dát odsud i práci z Olomouce,“ komentovala verdikt soudu Hojovcová.
Závěry krajského soudu prý nepovažuje za svou prohru. „Rozhodně to není žádná tragédie. Já ten spor nevyvolala, vyvolal jej Ištvan,“ dodala Hojovcová.