Obyvatelé některých plzeňských ulic dostanou protihluková okna

Plzeň - Obyvatelé rušných plzeňských ulic se konečně dočkají a budou mít ve svých bytech víc klidu. Ředitelství silnic a dálnic se rozhodlo vyměnit obyvatelům u rušných silnic stará okna za nová protihluková. Jinak se totiž nedají dodržet zákonem garantované hlukové normy.

Jako první se dočkají ti, kteří bydlí u rušných silničních tahů. Jinak než výměnou oken totiž nejde dodržet hlukové limity, na které má každý ze zákona právo. V Plzni je to především Rokycanská třída. „V létě nemůžeme mít ani otevřené okno, protože neslyšíme ani zapnutou televizi, ani sami sebe,“ říká obyvatelka Rokycanské ulice.

První etapa se týká jen nejhlučnějších tahů, vyžádá si dvacetimilionovou investici a výměnu dvanácti set oken. Projekt se uskuteční na podzim i v zimě což však podle Ředitelství silnic a dálnic vůbec nevadí, protože jsou rychlé a dají se dělat za každého počasí během několika hodin.

Smlouvy s firmami už jsou podepsané a čeká se na vyřízení potřebných náležitostí. S výměnami oken se začne nejdéle za měsíc.