„Pokládáme rozhodnutí za předčasné,“ odůvodnil vrácení kauzy před prvoinstanční senát Beneš. Obvodní soud má podle něho především vyslechnout kontroverzního slovenského podnikatele libanonského původu Tareka Becharu, který k jednání v případu Mjekiqiho nedorazil. Několik dnů po vynesení rozsudku však vypovídal v Krejčířově procesu. „Dal se předpokládat tento závěr. Protože svědek se našel,“ reagoval na rozhodnutí Mjekiqiho obhájce Karel Hájek.
Mjekiqi před odvolací senát nedorazil, podle Beneše byl propuštěn z vězení a nepřevzal obsílku. Kde Albánec v současnosti přebývá, neví ani jeho obhájce. Ačkoli obvodní soud Mjekiqiho osvobodil, městský soud v Krejčířově procesu ho označil za jednoho z únosců. Mjekiqi obžalobu ze zbavení osobní svobody od počátku odmítá. Prvoinstanční senát jej v červnu osvobodil s tím, že ačkoli není pochyb, že Konečný byl unesen, neprokázalo se, že by to provedl právě Mjekiqi. Žalobci se ale proti verdiktu odvolali.
Podle obžaloby přepadl Mjekiqi spolu s dvěma neznámými muži Konečného v dubnu 2002. Muži ho podle spisu donutili nastoupit do auta a odvezli do rekreačního areálu Vystrkov u Orlické přehrady. Pak ho podle obžaloby převezli do pronajaté kanceláře ve Všenorech. Krejčíř na sebe údajně nechal od Konečného převést nemovitosti v Dobřichovicích a Černošicích za zhruba 35 milionů korun. Odpoledne měl být podnikatel propuštěn. V březnu 2005 ale opět zmizel a loni byl prohlášen za mrtvého.