Lékař dostal za vraždu milenky 14 let

Praha - Za vraždu milenky Marcely Sekáčové odsoudil pražský vrchní soud lékaře Vladimíra Mikuše k čtrnácti letům vězení. Potvrdil tím prvoinstanční rozsudek ze září tohoto roku. Muž svou vinu popírá a proti rozsudku se odvolal. Proti dnešnímu verdiktu je možné už jen dovolání k Nejvyššímu soudu.

Nad Mikušem již jednou soud vynesl verdikt šesti let vězení za ublížení na zdraví s následkem smrti. Jeho čin tehdy nebyl kvalifikován jako vražda, protože tělo ženy se do tehdejšího rozsudku nepodařilo objevit. Odvolací senát Vrchního soudu v Praze ale v červnu rozsudek zrušil a vrátil případ k novému projednání. Tělo Marcely Sekáčové totiž několik dní před zahájením odvolacího jednání vyplavila Orlická přehrada.

Sekáčová zemřela zvláště trýznivým způsobem 

Milenecký pár se znal z práce. Mikuš podle nepravomocného rozsudku svou bývalou milenku vylákal loni v únoru na schůzku a odvezl na blíže neurčené místo. Tam po ní vystřelil z plynové pistole v úmyslu snížit její obranyschopnost. Svázal jí ruce a nohy drátem, přelepil ústa a nos lepicí páskou a přetáhl jí přes hlavu igelitový pytel. Pitva prokázala, že se Sekáčová udusila. Lékař ji pak měl zabalit do několika dalších pytlů a vložit do předem připravené plastové bedny, do které vyvrtal otvory a zatížil ji kameny, aby lépe klesala ke dnu. Bedna se ale po více než roce objevila na hladině, kde ji našli rybáři.

Po zmizení Sekáčové před rokem a půl se slehla zem i po Mikušovi. Policejní vyšetřování ukázalo, že odcestoval do Německa, kde byl ale na žádost českých úřadů zadržen. Mikuš od začátku trvá na své nevině.

Truhla, kde byla nalezena mrtvola ženy
Truhla, kde byla nalezena mrtvola ženy