ODS dá na kampaň před evropskými volbami 40 milionů korun

Praha - Občanští demokraté dají na kampaň před volbami do Evropského parlamentu 40 milionů korun. Uvedl to europoslanec a lídr kandidátky občanských demokratů Jan Zahradil. Zopakoval, že cílem ODS je získat alespoň stejný počet hlasů jako v prvních volbách, kdy strana dostala devět křesel.

Potom, co se počet zákonodárců sníží po volbách z 24 na 22, to podle něj bude znamenat zisk sedmi či osmi poslaneckých mandátů v Evropském parlamentu. Celou kandidátku schválí výkonná rada ODS 9. února, pak bude zveřejněna. Zájem o kandidaturu má podle Zahradila sedm dosavadních europoslanců i bývalí hejtmani Evžen Tošenovský a Petr Zimmermann. Boj o hlasy voličů vyvrcholí za pět měsíců, o křesla se budou zřejmě ucházet stovky kandidátů.

Zahradil zdůraznil, že ODS nemá v plánu v evropské kampani opakovat chyby, které loni v říjnu způsobily debakl v krajských a senátních volbách. Očekává, že opoziční ČSSD opět svou kampaň založí na vnitrostátních schématech. Zahradil zdůraznil, že je připraven takové kampani oponovat.

Video Tisková konference ODS
video

Tisková konference ODS

Sociální demokraté sestavili kandidátku už loni, na kampaň chtějí vydat až 30 milionů korun.