Za smrt motorkáře dostal traktorista čtyři roky

Frýdek-Místek - Čtyři roky by měl ve vězení strávit Milan Vatral, který loni v říjnu opilý řídil traktor a nedal přednost projíždějícímu motorkáři. S dvěma promilemi alkoholu si na křižovatce projíždějícího motorkáře zřejmě ani nevšiml. Devatenáctiletý muž utrpěl po čelní srážce těžká zranění, kterým na místě podlehl. Kromě pobytu ve vězení soud viníkovi zakázal na pět let řízení.

Nehoda se stala 8. října v Hrádku na Frýdecko-Místecku. Policisté později zjistili, že Vatral nevlastní řidičský průkaz na nepřihlášený traktor. Muž, který od nehody ujel, měl navíc zákaz řízení všech motorových vozidel. Když jej policisté našli doma, naměřili mu v krvi tři promile alkoholu. Odsouzený tvrdil, že pil dlouho před nehodou a řídil až po několika hodinách. Další alkohol údajně vypil až doma po nehodě. Před soudem ujetí od nehody vysvětloval tím, že nemá rád pohled na krev.

Traktorista se v podmínce neosvědčil, trest bude větší

Už dříve dostal podmínku za to, že řídil i přes vyslovený zákaz. Protože se v podmínce neosvědčil, měl by trest vykonat. Navíc mu soud přeměnil na půlroční pobyt za mřížemi ještě starší peněžitý trest za řízení pod vlivem alkoholu.

Během procesu obžalovaný odmítl vypovídat. Před soudem se proto četly jeho výpovědi z přípravného řízení. Z nich vyznělo, že svého činu příliš nelituje. „Vinu vidím tak padesát na padesát, motorkář jel moc rychle, jsou to dárci orgánů,“ uvedl během výslechu na policii. Rychlost nicméně mohla být jedním z faktorů, který mohl mladíkovi zachránit život - obcí projížděl před nehodou téměř sedmdesátkou.