V krupobití havarovalo na D1 několik aut, dálnice již je průjezdná

Měřín (Žďársko) – V silném krupobití nezvládl svůj vůz rozjetý řidič na dálnici D1, jeho ford se roztočil a narazil do středových svodidel. Přitom ještě bočně naboural do nákladního auta v pravém pruhu. Řidič osobního auta musel být z vozu vyproštěn a skončil s těžkými zraněními v nemocnici. Krátce po první nehodě se stala další, při ní se lehce zranil řidič dodávky, která vyjela z vozovky. Asi tři čtvrtě hodiny byla dálnice ve směru na Brno uzavřena, plně zprůjezdněna byla ale až po více než dvou hodinách.

Zdroj: JSDI – www.dopravniinfo.cz Autor: JSDI

Nehody se staly krátce po čtvrté hodině, před pátou byl umožněn průjezd odstavným a pravým pruhem. Po nehodě se na dálnici vytvořila asi čtyřkilometrová kolona, policie během uzavírky odváděla vozidla z autostrády na 119. kilometru. Zcela byla dálnice D1 na Brno zprůjezdněna až po čtvrt na sedm večer po vyproštění řidiče a odklizení trosek havarovaného fordu.

„Jeden řidič, kterého museli hasiči vyprostit z havarovaného vozu, byl s těžkými zraněními odvezen na traumacentrum do brněnské nemocnice, byl napojen na umělou plicní ventilaci. Druhý má jen lehké zranění,“ přiblížil stav zraněných řidičů primář záchranné služby kraje Vysočina Miroslav Havlík.

/*json*/{"map":{"lat":49.7173764049,"lng":15.4467773438,"zoom":8,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":49.407343210883,"lng":15.806579589844,"type":"2","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/