Staví se poslední úsek silnice R6 mezi Chebem a K. Vary

Jenišov (Karlovarsko)  - U Nového Sedla na Sokolovsku byla dnes zahájena stavba další části rychlostní silnice R6. Sedmikilometrový úsek za 2,9 miliardy by měl být hotov do konce roku 2011, řekl při zahájení stavby Radomil Havrda, ředitel karlovarské pobočky Ředitelství silnic a dálnic. Peníze by na stavbu měly přijít z Evropské unie. Na R6 v Karlovarském kraji se zároveň pracuje na dalších třech úsecích. Celková délka nového úseku bude 7 480 metrů. Čtyřproudová silnice se zpevněnou krajnicí se mírně zúží jen na mostě přes Ohři u Sokolova. Právě to bude pro stavbaře nejkomplikovanější část stavby.

„Původně jsme zvažovali, že stavba bude za plného provozu. Ale podařilo se nám přesvědčit obce okolo, že by bylo lepší stavět alespoň za částečné uzavírky,“ uvedl Havrda.

Podle starosty Sokolova Karla Jakobce to sice přinese zátěž, ale cíl, tedy dokončená R6, za to stojí. „Z hlediska města největší komplikace bude to, že jeden směr bude muset jet přes okraj Sokolova. Ten dopad bude trvat rok, možná rok a půl,“ uvedl Jakobec.

Miroslav Živnůstek ze sokolovského dopravního inspektorátu uvedl, že na komplikace bude připravena i policie.

Dlouho odkládaná stavba čtyřproudové silnice do Karlovarského kraje tak začíná nabírat obrátek. Do roku 2011 by měl být dokončen úsek Sokolov - Tisová i Nové Sedlo - Jenišov. Ještě letos by měl být ukončen úsek mezi Kamenným Dvorem a Tisovou. Po ukončení dnes zahájené stavby mezi Novým Sedlem a Sokolovem tak bude možné jet po čtyřproudové komunikaci z Chebu až za Karlovy Vary.

Nová silnice výrazně zrychlí dopravu a hlavně zvýší bezpečnost. Silnice I/6, kterou má nová R6 nahradit, je v Karlovarském kraji nejnebezpečnější komunikací. Záchranáři sem často vyjíždějí k těžkým nehodám.

Souběžně s pracemi na R6 začínají i práce na silnici II/210, která vede z Karlovarského kraje na Plzeň. Zatímco rychlostní silnice R6 mezi Chebem a Karlovými Vary bude dokončena už v dohledné době, pokračování od Karlových Varů na Prahu bude ještě komplikované.

Výstavba rychlostní silnice R6 na Karlovarsku
Zdroj: ŘSD
Autor: ČTK