Řidič, který způsobil nehodu u Damic, bude obviněn ze čtyř činů

Damice (Karlovarsko) - Karlovarská policie obvinila ze čtyř trestných činů řidiče osobního vozu, který podle nich v sobotu zavinil srážku s mikrobusem v Damicích na Karlovarsku. Muž se bude zpovídat z obecného ohrožení a ohrožení pod vlivem návykové látky, řízení bez řidičského oprávnění a neoprávněného užívání cizí věci. Současně bude podán návrh na jeho vzetí do vazby. U těchto trestných činů se sazby pohybují kolem pěti let. Obvinění bude zřejmě ještě rozšířeno o ublížení na zdraví s následkem smrti. Dále bude záležet na délce léčení jednotlivých zraněných.

Tragická dopravní nehoda se stala v sobotu odpoledne na silnici mezi Ostrovem a Kláštercem nad Ohří. Mikrobus směřoval z Horní Blatné na divadelní představení. Při nehodě zemřela dospělá žena a dalších 21 lidí bylo zraněno, mezi nimi nejméně pět dětí. Řidič osobního vozu, který podle všeho nehodu zavinil, nevlastnil řidičský průkaz, jel v ukradeném autě a byl pod vlivem alkoholu.

„V mikrobuse cestovalo celkem 22 lidí, jedna žena z něj zemřela, dalších 21 bylo zraněno,“ uvedl mluvčí karlovarské záchranky Lukáš Hutta. Dospělí i děti mají poranění rukou, otřesy mozku, zlomeniny. Stav několika z nich je vážný. Těžce zraněných je asi pět. Například těžce zraněný osmnáctiletý chlapec byl převezen do Karlových Varů, další těžce zraněnou třináctiletou dívku přepravil vrtulník do Ústí nad Labem.

Po srážce s osobním vozem se mikrobus převrátil na bok a skončil v příkopu. S největší pravděpodobností nedal autobusu přednost. Řidiči osobního vozu policie naměřila 1,19 promile alkoholu. Nehoda se stala na rovném a přehledném úseku. Policie část silnice uzavřela, vyproštění a převoz zraněných proběhl rychle. Cestující byli převezeni do nemocnic v Karlových Varech, Ostrově, Ústí nad Labem a dalších.

/*json*/{"map":{"lat":50.331086,"lng":13.011909,"zoom":15,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[{"lat":50.331086,"lng":13.011909,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/