Policie obvinila Jana Kočku z podplácení a ohrožení

Praha - Policie obvinila devatenáctiletého vnuka provozovatele Matějské pouti Jana Kočku mladšího z podplácení a ohrožení pod vlivem návykové látky. Policisté ho zadrželi v sobotu ráno okolo třetí hodiny. Vzbudil jejich pozornost prý tím, že projel několik křižovatek na červenou. Podle zjištění policistů řídil pod vlivem návykové látky a údajně jim nabízel úplatek. V případě prokázání viny mu hrozí až rok vězení nebo peněžitý trest a zákaz činnosti.

Jan Kočka mladší měl v krvi údajně 1,1 promile alkoholu. „Pokusil se na místě vyřešit to finanční pokutou. To bylo policisty pochopeno tak, že jim nabízí úplatek,“ hájil dnes svého syna Jan Kočka. Podle advokáta rodiny Josefa Lžičaře o podplácení policistů také nešlo. „Chtěl to vyřešit na místě, protože nechtěl, aby se o tom dozvěděl jeho otec,“ řekl dnes Lžičař.

Policie zadržela Jana Kočku mladšího, když v bílém BMW svého otce údajně projel několik křižovatek na červenou. Zastavil až při proražení pneumatiky o hranu chodníku. „Zadrželi ho v Plzeňské ulici a na místě bylo zjištěno, že je pod vlivem návykové látky,“ popsala zadržení muže policejní mluvčí Iva Knolová. Policisté zadrženého mladíka nechali dýchnout a dechová zkouška byla pozitivní. Na to údajně policistům nabídl peníze. „Jednalo se o několik tisíc korun,“ dodala Knolová.

Zadrženého Jana Kočku policisté nechali vystřízlivět a v sobotu večer mu sdělili obvinění z podplácení a ohrožení pod vlivem návykové látky. „Nebyl důvod k uvalení vazby,“ řekla policejní mluvčí, podle které k takovým případům dochází v metropoli tak desetkrát za den.