V Plzni kvůli rekonstrukci ulice kolabuje doprava

Plzeň - V Plzni kvůli rekonstrukci kolabuje frekventovaná Karlovarská třída. Práce jdou podle obyvatel a řidičů pomalu a chtějí po magistrátu jejich lepší organizaci. Velké problémy mají s průjezdem i sanitky, které bojují zejména o čas.

Podle řidičů je průjezd ve špičce opravovanou Karlovarskou třídou téměř nemožný. Sanitky, které jindy bojují o vteřiny, tam nemají v podstatě šanci na rychlý převoz. Do fakultní nemocnice se jinou cestou nedostanou a objížďky jsou také přeplněné a mnohdy ještě zdlouhavější.

„Každopádně bych apeloval i na představitele firmy, aby urychlili svoji práci, tak aby opravdu dosažení toho nemocničního zařízení bylo co nejsnazší,“ uvedl radní pro zdravotnictví Plzeňského kraje Václav Šimánek (ČSSD).

Lidem vadí zejména to, že stavba postupuje pomalu. Navíc ve špičkách v pracovní době přes den, kdy je největší provoz, ale nikdy ne přes noc. Vedení Plzně o problému ví a primátor už se svým technickým náměstkem našel řešení. Město povolí stavbu i přes noc, což není ve městě vůbec jednoduché, ale musí se spolehnout na trpělivost místních lidí.

„Pokud si budou stěžovat a budou naměřeny vyšší limity, budeme muset se stavbou v noci přestat,“ řekl primátor Plzně Pavel Rödl (ODS). Termín dokončení stavby je až v listopadu.