Kvůli zvýšenému počtu nehod vyrazili policisté na silnice

Havlíčkův Brod - Počet nehod se zraněním stoupá. I to byl jeden z důvodů, proč vyrazili policisté z Vysočiny na silnici I/38. Zaměřili se na trasu z Havlíčkova Brodu na Znojmo a během čtyř hodin zjistili 54 přestupků a na pokutách vybrali 51 400 korun. Do akce bylo nasazeno více než dvacet policistů a situaci ze vzduchu monitoroval i policejní vrtulník, který zjištěné přestupky předával policejním hlídkám u silnice a ty řidiče hned zastavovaly. Policisté se zaměřili především na kontrolu dodržování nejvyšší dovolené rychlosti.

Během čtyř hodin policisté zkontrolovali celkem 82 osobních a 8 nákladních vozidel. Nejčastěji řidiči překročili nejvyšší povolenou rychlost. Nejvyšší rychlost naměřili policisté řidiči na dálničním přivaděči. Za jízdu rychlostí 135 km/h mu byla uložena bloková pokuta ve výši 2 500 korun.

V sedmi případech předjížděli řidiči jiné vozidlo v místě, kde je to zakázáno. Dále řidiči nebyli připoutáni bezpečnostním pásem nebo neměli v pořádku technický stav auta. Policisté při této akci zjistili jednoho řidiče vozidla, který je podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí.

Video Reportáž Blanky Poulové
video

Reportáž Blanky Poulové

Policejní akce probíhala mezi devátou a třináctou hodinou na silnici I/38. „Projíždí po ní veškerý tranzit a na této komunikaci jsou i významné nehodové úseky, z těchto důvodů jsme se rozhodli pro tuto komunikaci,“ uvedl vedoucí dopravního inspektorátu jihlavské policie Peter Halán.

Policisté kontrolavali i kamiony. Za proraženou gumu a nefunkční odrazky dostal řidič pokutu 500 korun. Některé kamiony byly i přetížené.

Za prvních 5 měsíců letošího roku zemřeli na silnicích Jihlavska dva lidé, 6 bylo zraněno těžce a 58 lehce. 22 řidičů navíc řídilo opilých.

Kvůli začátku prázdnin budou policisté kontrolovat nejen řidiče, ale i chodce. Rozsáhlé kontroly začnou už v pátek 26. června.