V polovině příštího týdne bude až 30 stupňů

Praha - Po současném proměnlivém počasí s přeháňkami a zataženou oblohou by se mělo od neděle konečně začít oteplovat a ukazovat sluníčko. V polovině příštího týdne by mělo být o deset stupňů víc než o nadcházejícím víkendu. S teplotami blížícími se tropické třicítce ale mohou znovu přijít bouřky, po nich se pak zase ochladí.

Vlhký vzduch a počasí s bouřkami v Česku panovaly přes dva týdny. Od středy do republiky proudí chladnější oceánský vzduchu od západu. Klesly denní i noční teploty, dnes ráno byla nejnižší teplota na Labské boudě, kde naměřili 5,8 stupně Celsia. Chladná rána se očekávají až do konce týdne.

Ještě v pátek očekávají meteorologové velkou oblačnost s přeháňkami, ojediněle i bouřky. Nejvyšší teploty se mají pohybovat mezi 17 až 21 stupni Celsia. Podobné teploty mají panovat i v sobotu, v neděli by již denní maxima měla být mezi 20 a 24 stupni Celsia. Dále se bude vyjasňovat a teploty porostou až na středečních a čtvrtečních 26 až 30 stupňů Celsia.

Začátek letošních prázdnin ještě mnoho dní s tropickými teplotami nepřinesl. Podnebí podobné tropům ale připomínala vysoká vlhkost vzduchu, která panovala v uplynulých dnech s odpoledními a nočními bouřkami. Co do výše teplot nebyla první červencová dekáda nikterak výjimečná, teploty dosažené v Praze byly srovnatelné s loňským rokem.