Muž, který odpálil granát v restauraci, je ve vazbě

Praha - Muž, který přinesl minulý týden do pražské restaurace U Českého lva ruční granát, je ve vazbě. Výbuch zranil čtyři lidi včetně údajného pachatele. V případě prokázání viny hrozí muži za obecné ohrožení tři až osm let vězení. Čelí také obvinění z nedovoleného ozbrojování. O vzetí obviněného do vazby rozhodl v úterý Obvodní soud pro Prahu 8. Z výslechu muže údajně vyplynulo, že přinesl kufřík s výbušninou do restaurace sám a sám také výbušninu odpálil. K činu se doznal, důvody jeho chování ale policisté zatím nechtějí zveřejnit.

Podle dřívějších policejních informací přišel s granátem do restaurace v Sokolovské ulici na Florenci dvaašedesátiletý muž z Moravy. V Praze se údajně zdržoval již delší dobu a v pivnici U Českého lva nebyl poprvé.

V době exploze bylo v restauraci asi 30 lidí. Nejvážněji byl zraněn právě majitel granátu, a to na levé noze. Kromě něj převezli zdravotníci do nemocnice další tři lidi. Jeden byl po ošetření ihned propuštěn, zbylí dva zůstali v nemocnici přes víkend na pozorování.