Střet s nákladním autem nepřežil řidič v Olomouci

Olomouc - Jednačtyřicetiletý řidič zemřel dnes dopoledne krátce po desáté hodině při nehodě na výpadové silnici z Olomouce na Ostravu. Muž přejel na rovném úseku z dosud nezjištěných příčin do protisměru, kde se čelně srazil s nákladním autem. Jeho řidič utrpěl lehké zranění, uvedla olomoucká policejní mluvčí Marta Vlachová. Kvůli nehodě byla výpadová silnice z Olomouce na Ostravu v obou směrech několik hodin neprůjezdná.

Podle informací Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje se dopravní nehoda stala v Lipenské ulici v Olomouci. „Z osobního auta hasiči vystříhali řidiče již bez známek života. Řidiče nákladního auta ošetřila zdravotnická záchranná služba. Co bylo příčinou nehody, je předmětem šetření,“ uvedla mluvčí. Doplnila, že dechová zkouška u řidiče nákladního automobilu byla negativní. U zemřelého je nařízena pitva.

/*json*/{"map":{"lat":49.595502,"lng":17.251804,"zoom":11,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":49.595502,"lng":17.251804,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/