ČSSD pokřtila volební vlak, celkem jich nasadí 28

Praha - Předseda ČSSD Jiří Paroubek a lídr její středočeské kandidátky Milan Urban pokřtili na pražském Masarykově nádraží volební vlak sociální demokracie. Podle volebního manažera strany Jaroslava Tvrdíka nasadí ČSSD do kampaně celkem 28 motorových vlaků, převážně na regionálních tratích.

„Chceme lidem nabídnout bezplatnou přepravu na výlety, na strávení času v pohodě, s rodinou,“ řekl Tvrdík. „V době takovýchto bezplatných projížděk budou přítomni politici, kteří kandidují, budou tam k dispozici naši experti, budou tam k dispozici lidé ze stínové vlády,“ doplnil. Politici budou s cestujícími mluvit především o volebním programu ČSSD.

Sociální demokraté vlak pokřtili vodou z plastových lahví. Podle Urbana tak chtěli reagovat na rozhovor s šéfem Českých drah Petrem Žaludou ve čtvrtečních Lidových novinách. Žaluda během něj řekl, že podnik nakupuje francouzskou pitnou vodu Evian, Urban to dnes označil za důkaz nehospodárnosti ve vedení drah.

Sociální demokracie pokřtila volební vlak na pražském Masarykově nádraží. Do kampaně nasadí 28 motorových vlaků, převážně na regionálních tratích.
Zdroj: ČTK
Autor: Třeštík Jan