Policii se přiznal další obviněný žhář z Vítkova

Ostrava - Policii se podle dnešní Mladé fronty Dnes přiznal již třetí ze čtveřice mladíků obviněných v souvislosti s dubnovým žhářským útokem na romskou rodinu ve Vítkově na Opavsku. Poslední ze čtyřlístku obviněných podle listu nadále podíl na útoku popírá. Informaci o přiznání třetího muže měl potvrdit také ostravský okresní soudce Igor Krajdl. Všichni obvinění patří k příznivcům krajní pravice a hrozí jim 12 až 15 let vězení, případně i výjimečný trest.

„Dva ze čtyř obviněných se přiznali ve vazbě, třetí pak při výslechu u soudu,“ cituje deník soudce Krajdla. Minulý týden ve středu policie zadržela 12 přívrženců krajní pravice z Bruntálska a Opavska. Čtyři muže ve věku kolem 25 let nakonec kriminalisté obvinili z pokusu o vraždu s rasovým motivem. Ministr vnitra Martin Pecina v neděli nepřímo spojil žhářský útok s Dělnickou stranou (DS). Podle něj by případ mohl pomoci při rozpuštění této krajně pravicové strany. Šéf strany Tomáš Vandas spojení odmítl.

Žháři na domek romské rodiny zaútočili 19. dubna. Do budovy vhodili tři zápalné láhve naplněné benzinem. Následný požár dům zcela zničil. Z devítičlenné rodiny utrpěli popáleniny tři lidé. Anna Siváková, Petr Kudrik a jejich dvouletá dcera Natálka, kterou oheň popálil na 80 procentech těla. Její stav se postupně zlepšuje, ale dál zůstává velmi vážný.

Předměty, které policisté zabavili podezřelým ze žhářského útoku na romskou rodinu ve Vítkově.
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24