Karlovarský kraj změnil názor, uzavírka u Sokolova bude úplná

Sokolov – Karlovarský krajský úřad přišel s nečekanou novinkou, která souvisí s rozšiřováním nového mostu u Sokolova. Na poslední chvíli chce prosadit úplnou uzávěru silnice I/6, která vede z Karlových Varů do Chebu a dále do Německa. Dopravní policisté jsou zaskočeni. Původně dosáhli toho, že uzavírka měla být jen jednosměrná a s novým plánem zásadně nesouhlasí. Říkají, že se zhroutí doprava na objízdných trasách.

Se zásadní změnou, která ovlivní životy stovek lidí, přichází krajský úřad pouhý měsíc před zahájením stavby a s ní související uzavírky. Most se má začít rozšiřovat v listopadu, podle dosavadních plánů měl během prací zůstat autům k dispozici jeden směr. Kraj úplnou uzavírku zdůvodnil tím, že potom bude rekonstrukce rychlejší a levnější.

„Stavba se zkrátí až o 6 měsíců a ušetří se až 10 milionů korun,“ uvedl náměstek hejtmana Petr Navrátil. Varianta, s níž kraj přišel, již jednou byla na stole. Policie ji již tenkrát odmítla, své stanovisko dala úředníkům i písemně. Podle Navrátila ale zákony upřednostňují rychlost stavby, stanovisko policie podle něj není důležité.

Video Reportáž Antonína Bruštíka
video

Reportáž Antonína Bruštíka

Podle náměstka budou řidiči ve směru na Cheb rozestavěný most objíždět přes Sokolov a v opačném směru přes Loket. Zatímco na objížďku přes Sokolov se připravili místní obyvatelé, řidiči i policisté, objížďka přes Loket je novinkou. Policisté si nedokáží představit, jak budou tisíce aut denně projíždět úzkými ulicemi historického města. „Úplná uzavírka by mohla způsobit totální dopravní chaos v případě dopravní nehody,“ upozornila mluvčí sokolovské policie Andrea Kávová.

Méně dramaticky hodnotí možnost úplné uzavírky silnice I/6 Ředitelství silnic a dálnic. Dříve tuto variantu prosazovalo a nyní jeho pracovníci krčí rameny. „Nikdo přesně neřekne, jestli budou kolony,“ řekl Lukáš Hnízdil z karlovarské pobočky ŘSD.

Náměstek hejtmana předpokládá, že jasné stanovisko vydá kraj ještě v průběhu tohoto měsíce.