Spolujezdkyně nepřežila srážku dvou aut

Jihlava - Šestačtyřicetiletá spolujezdkyně z osobního auta nepřežila dopoledne střet s nákladním vozem poblíž obce Jamné na Jihlavsku. Řidička utrpěla při nehodě zhmoždění páteře a další středně těžká zranění, informovala o tom ředitelka krajských záchranářů Vladislava Filová. Nehoda se stala kolem deváté hodiny na křižovatce mezi obcemi Zhoř a Jamné na hlavním tahu z Jihlavy na Žďár nad Sázavou.

„Spolujezdkyně utrpěla mnohačetná těžká poranění, oživování nebylo úspěšné, zemřela na místě,“ řekla Filová.

„Řidička osobního vozu přijížděla ve směru od Polné a vjela do křižovatky ve chvíli, kdy zprava od Jihlavy na Žďár nad Sázavou projížděl nákladní automobil,“ popsala nehodu jihlavská policejní mluvčí Jana Kroutilová.

/*json*/{"map":{"lat":49.4353151096,"lng":15.7286453247,"zoom":12,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[{"lat":49.438217467208,"lng":15.733795166016,"type":"2","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/

Po srážce obě auta skončila v příkopu. Dechová zkouška u řidiče nákladního automobilu vyloučila požití alkoholu před jízdou. U řidičky vzhledem ke zranění nebyla dechová zkouška provedena.

Nehoda se stala nedaleko od místa, kde v úterý havaroval kamion převážející přibližně dvě stovky živých prasat. Pod vozem se utrhla krajnice a kamion se převrátil. Několik desítek prasat uhynulo.