Vojáci našli v Brdech 11letou svázanou holčičku

Praha - Ve vojenském prostoru Brdy byla dnes ráno nalezena svázaná jedenáctiletá dívka z Rokycanska. Policisté Plzeňského a Středočeského kraje spolu s vojenskou policií pátrají v souvislosti s případem po zhruba padesátiletém muži, který mluví špatně česky a pohybuje se ve třídveřovém voze, zřejmě šedé barvy. Školačku záchranáři převezli do rokycanské nemocnice.

„Zahájili jsme úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu zbavení osobní svobody. Za to hrozí trest dva až osm let,“ uvedla policejní mluvčí Martina Zoubková. Podle oficiálně nepotvrzených informací dívku zřejmě neznámý pachatel přepadl, když šla ráno na autobus do školy. Pak ji pravděpodobně odvlekl do lesa. Podle serveru Novinky.cz dítě přivázal ke stromu a ústa mu přelepil lepicí páskou. Školačce se prý podařilo osvobodit, a když hledala cestu zpátky, narazila na vojáky.

Policie už má popis pachatele

Policie už má popis pachatele a také stanovila jeho možnou podobu. Muži je asi 50 let, je vyšší hubené postavy. Má krátce střižené zrzavé vlasy, prošedivělý knírek a na tvářích strniště. Působí zanedbaným dojmem. Podle informací policie nemluvil česky a má viditelně špatný chrup. Pohybuje se ve třídveřovém voze staršího typu, zřejmě šedé barvy.

Podle mluvčí plzeňské záchranné služby Lenky Ptáčkové byla dívka podchlazená: „Neměla viditelná zranění. Přepravili jsme ji na dětské oddělení rokycanské nemocnice.“ Záchranka k dívce vyjížděla kolem 09:30. K vojenskému prostoru navedla lékaře policie, která čekala s dívkou u Skořic na jihozápadním okraji brdského újezdu. 

/*json*/{"map":{"lat":49.7040558847,"lng":13.6628723145,"zoom":11,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":49.678958985884,"lng":13.710594177246,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/