Ještě ve čtvrtek vše nasvědčovalo tomu, že kauza kolem vyvlastňování pozemků pro dálnici D11 skončí. Jejich majitelky, statkářky Ludmila Havránková a její sestra Jaroslava Štrosová avizovaly, že smlouvu se státem o jejich výměně podepíší. Majitelka většiny parcel Ludmila Havránková se ale k podpisu smlouvy kvůli zdravotním problémům nedostavila. Podle dohody ale smlouvu o výměně parcel musí podepsat obě zároveň.
Jaroslava Štrosová, spolumajitelka jednoho z pozemků, možná bude moci nakonec podepsat smlouvu nezávisle na své sestře Ludmile Havránkové. Ředitelství silnic a dálnic ale po Štrosové požaduje potvrzení, že se její sestra vzdala předkupního práva na pozemek.

Reportáž Veroniky Kabátové
Česko se stává cílovou zemí pro migranty
Policie v Česku loni dopadla téměř 4 a půl tisíce lidí při nelegální migraci. Z toho 96 procent při nelegálním pobytu, zbytek při nepovolené migraci přes hranice Schengenu na letištích. Nejvíc nelegálně migrujících bylo z Ukrajiny, Vietnamu a Ruska. Většina z nich byli muži. Počet cizinců, kteří v Česku pobývají legálně loni poprvé od roku 2000 klesl, a to na 433 tisíc lidí. Ze zprávy vyplývá, že Česká republika je i nadále využívána jako tranzitní prostor pro nelegální migraci do dalších evropských zemí, i když v posledních letech se výrazněji prosazuje jako země cílová.
Chřipková pandemie přišla stát na 300 milionů
Ministři dnes také vyhodnotí opatření státu snižující dopady chřipkové pandemie. Nákup vakcín, antivirotik a pomocného materiálu, rozvoz vakcín a úhrada očkování ze zdravotního pojištění přišel stát podle zprávy ministryně zdravotnictví Dany Juráskové na zhruba 300 milionů. Očkovat se nechalo asi 70 tisíc lidí - tedy méně než jedno procento populace. Na prasečí chřipku v Česku zemřelo 102 lidí, většina z nich měla vážné doprovodné onemocnění.