Výbuch zdemoloval ve Varnsdorfu dům a těžce zranil jeho majitele

Varnsdorf – Při nočním výbuchu v rodinném domě ve Varnsdorfu byl těžce zraněn 51letý majitel domu. Exploze dům prakticky zničila, a statik proto nařídil jeho demolici. Příčiny výbuchu a následného požáru vyšetřovatelé zjišťují, jednou z verzí je exploze plynu, uvedla severočeská policejní mluvčí Ludmila Světláková. Odhad škod zatím není, podle hasičů překročí milion korun.

Výbuch s následným požárem byl na operační středisko ohlášen v neděli 15 minut po půlnoci. Na místo podle něj vyjely profesionální i dobrovolné jednotky z Varnsdorfu. „Majitele domu vytáhli ze sutin policisté, kteří na místě byli jako první,“ prozradil operační důstojník Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje.

Policisté zřejmě otřesenému majiteli zachránili život, vytáhli ho totiž krátce před tím, než se dům začal hroutit. „Muž byl s těžkým zraněním hospitalizován,“ dodala Světláková. Majitel byl podle ní v domě sám, přesto policie pro jistotu sutiny prohledala ještě s pomocí speciálně cvičeného psa. Pak objekt prohlédl statik, který konstatoval, že dům není možné opravit, a nařídil ho strhnout.

Hasiči se ráno museli na místo neštěstí vrátit, aby dohasili ložiska požárů, která se v sutinách znovu objevila.