Za vraždu své dvouměsíční dcery dostal muž 20 let

České Budějovice - Krajský soud v Českých Budějovicích dnes uložil pětadvacetiletému muži za vraždu jeho dvouměsíční dcery výjimečný trest 20 let vězení. Obžalovaný u soudu připustil, že dceru udeřil rukou do hlavy, ale popíral, že by pak kojence ještě nějak napadl. Soudní lékaři přitom při pitvě u mrtvého dítěte zjistili zlomeninu žeber, kterou muselo způsobit našlápnutí nebo nakleknutí na hrudník.

Soud vyměřil dokonce tvrdší trest, než navrhovala ve své závěrečné řeči státní zástupkyně. Předseda soudního senátu Daniel Prouza v odůvodnění uvedl, že agresivní útok vůči kojenci se vyznačoval mimořádnou brutalitou, protože se dítě nemohlo nijak bránit, proto se soud přiklonil k výjimečné výši trestu.

Soudce Daniel Prouza směrem k obžalovanému:

„Navíc tomu útoku nikdo v tu chvíli nemohl zabránit, protože jste byl s dcerou sám.“

Video Reportáž Aleše Hazuky
video

Reportáž Aleše Hazuky

Případ se stal v Cehnicích nedaleko Vodňan loni 31. prosince. Přivolaným záchranářům se tehdy dítě nepodařilo zachránit. Výsledky soudní pitvy potvrdily podezření policistů, že dítě zemřelo na následky fyzického napadení.

Obžalovaný dceru udeřil proto, že měl vztek na svou partnerku, s níž se předtím pohádal. „Lituju toho, co se stalo, ale už to nejde vrátit zpátky,“ řekl během procesu mladý muž, který už byl v minulosti trestán. Obžalovaný, který byl od roku 2007 bez zaměstnání, se svou partnerkou užívali pervitin a marihuanu.

Odsouzený za vraždu dvouměsíční dcery
Odsouzený za vraždu dvouměsíční dcery