Muž jezdil s padělaným řidičákem dvacet let, než se na něj přišlo

Ostrava - Téměř dvacet let jezdil sedmatřicetiletý muž z Ostravy s padělaným řidičským průkazem, který kdysi koupil od překupníka za 20 000 korun. Policisté jej odhalili až letos v červenci při běžné dopravní kontrole v Jistebníku na Novojičínsku. Muž je nyní podezřelý z padělání a pozměnění veřejné listiny. Pokud se dostane před soud, může ve vězení strávit až tři roky.

Policisté při kontrole v evidenci řidičů zjistili, že muž nikdy nebyl držitelem žádné skupiny nebo podskupiny řidičského oprávnění.

S největší pravděpodobností šlo o vzorného řidiče. „Motorová vozidla užíval poměrně často a najezdil dost kilometrů. Po celou dobu ale pravděpodobně nespáchal dopravní přestupek a ani nebyl účastníkem nehody. V těchto případech by policie na padělek přišla už dříve,“ míní mluvčí novojičínské policie Petr Gřes.

Muž vypověděl, že řidičský průkaz koupil na podzim 1991 od neznámého muže někde v Ostravě. „Řekl nám, že tehdy chtěl řidičský průkaz a měl možnost si jej koupit. Zaplatil částku 20 000 korun a roky mu to vycházelo,“ řekl Gřes.