Bubník za Suverenitu v komunálních volbách kandidovat nebude

Praha - Bývalý hokejista a exposlanec Augustin Bubník se rozhodl odstoupit od kandidatury v komunálních volbách v Praze za stranu Suverenita, bude kandidovat jen ve volbách do Senátu za stranu SNK ED. Řekl to dnes v rozhlasové stanici ČRo1 - Radiožurnál. Zakladatelka a lídryně Suverenity Jana Bobošíková informaci potvrdila.

Bubník měl být lídrem Suverenity ve třetím pražském volebním obvodu, který zahrnuje Prahu 4 a Prahu 12. „Odvolal jsem kandidátku paní Bobošíkové a dnes ráno jsem s ní mluvil, takže všechno je v pořádku,“ řekl Bubník Radiožurnálu. Dodal, že předseda pražské organizace SNK ED Jiří Witzany ho oslovil mnohem dřív. Podle něj se do Senátu dostane snáze než do zastupitelstva v jednom z pražských obvodů. „Kandidují tu pan (Petr) Bříza a spousty dalších lidí, tam bych asi šanci neměl,“ konstatoval Bubník.

Lídři obou stran v úterý uvedli, že o Bubníkově kandidatuře za druhou formaci nevěděli. „Respektujeme, že SNK ED postavilo pana Bubníka před volbu, ať si vybere buď Senát za SNK ED, nebo MHMP za Suverenitu. Nám je to samozřejmě líto a budeme to řešit tak, že samozřejmě doplníme kandidátku na Praze 4,“ komentovala pro Radiožurnál Bobošíková Bubníkovo rozhodnutí.

Bubník bude do Senátu kandidovat za SNK ED jako nezávislý ve volebním obvodu číslo 19, což je Praha 11. Jeho heslem má být „Vrátit fair play do hry“.