V Nymburku dokončili nový obchvat

Nymburk - V Nymburku se řidiči dočkali nového obchvatu. Slavnostní otevření je plánováno na pondělí. Obchvat z centra města odvede těžkou nákladní dopravu. Práce na druhé etapě trvaly dva roky a stály zhruba miliardu korun, náklady na celou stavbu činí dvojnásobek. Po dokončení obchvatu už dlouhé roky volá většina místních. Nyní projíždí téměř všechna těžká nákladní doprava středem Nymburka, což v dopravní špičce způsobuje dlouhé kolony, hluk a také komplikace pro chodce. Kamenný most přes Labe je navíc příliš úzký a dva kamiony se na něj vedle sebe vejdou jen s velkými obtížemi.

První etapa obchvatu, která byla dokončena před třemi roky a jejíž dominantní stavbou je most přes Labe, dopravě příliš neulehčila. Řidiči totiž stále jezdí v drtivé většině případů centrem.

„Druhá etapa obchází celý Nymburk a napojuje se na boleslavskou silnici. Dojde tak k vyloučení nákladní dopravy z města a celému Nymburku se odlehčí,“ uvedl hejtmanův náměstek a nymburský místostarosta Miloš Petera (ČSSD). Trasa druhé etapy se nachází z převážné části v katastru města Nymburk, část je v katastru obce Velké Zboží a částečně zasahuje i do katastru obce Budiměřice. Její délka je téměř šest kilometrů. První etapa měří 2,3 kilometru.

Výstavba je financována ze Státního fondu dopravní infrastruktury, investorem bylo Ředitelství silnic a dálnic ČR.