Tři zmrzlí přinesou ochlazení, pršet bude až do června

Praha - Ledoví muži ukončí slunné počasí posledních dnů, druhá polovina května i začátek června proprší. Občas se objeví i bouřky. Podle měsíční předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu už by ale nejvyšší denní teploty neměly klesat pod 20 stupňů Celsia, noci budou stále chladné. Následujících 30 dní by mělo být teplotně podprůměrných a srážkově průměrných.

Do konce tohoto týdne bude ještě polojasno, déšť nebo přeháňky se vyskytnou jen občas. Ledoví muži Pankrác, Servác a Bonifác, jejichž svátek připadá na druhou polovinu týdne, však přinesou postupné ochlazení, ze současných 26 stupňů spadne rtuť teploměru ke dvacítce. Příští týden se pak může přes den ochladit na 13 až 19 stupňů a nebe pokryje velká oblačnost s přeháňkami a bouřkami.

„Převážně oblačno, místy s občasným deštěm nebo přeháňkami, zpočátku ojediněle, postupně místy bouřky,“ hlásí meteorologové také na posledních deset májových dní. Odpoledne se oteplí maximálně na 21 stupňů Celsia, koncem měsíce až na příjemných 26 stupňů. Nad ránem ale může přituhnout na pouhé tři stupně nad nulou.

Déšť a občasné bouřky přinese i začátek června, vyjasnit by se mělo až kolem 10. června. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 13 až sedmi stupni, přes den pak bude nejvýše 23 stupňů.