Po utonulém svatebčanovi pátrali potápěči tři dny

Živohošť (Příbramsko) – Policejní potápěči vylovili ze Slapské přehrady tělo muže, který ve čtvrtek vypadl z lodi během vyjížďky svatebčanů. Utonulého hledali policisté tři dny – ležel ve čtyřicetimetrové hloubce u Živohošťského mostu. Podmínky byly tak špatné, že specialisti na hloubkové ponory museli vyzvednutí těla odložit o další den.

Večerní vyjížďka motorovým člunem začala u hotelu na slapské přehradě. Vyrazila na ni čtveřice svatebčanů. Když devětatřicetiletý muž z lodi vypadl, snažil se ho zachránit další cestující. Skočil do vody, ale tonoucímu muži už pomoci nedokázal.

Utopeného hledali potápěči, pomoci jim přijela i speciální skupina na hloubkové ponory z Brna a Frýdku-Místku. Pátrání trvalo neobvykle dlouho. „Potápěči pohřešovaného muže nalezli v neděli asi v půl sedmé večer v hloubce 40 metrů,“ uvedla policejní mluvčí Zuzana Stránská. Vyzvednutí těla museli vyčerpaní potápěči odložit na další den.

Operace byla velmi náročná. „Bylo potom nutno tělo složitě vyprostit ze sedimentu za nulové viditelnosti, protože se tam zvířilo bahno,“ přiblížil velitel brněnských potápěčů Filip Lipovský. S nalezeným tělem se mohli policisté opatrně vrátit na hladinu. „V hloubce dostali tělo do vaku a potom do nosítek – aby nedošlo ke ztrátě stop, pokud na těle nějaké jsou,“ dodal Lipovský.

Kromě specialistů, kteří dnes dopoledne utonulého vyzvedli, dorazil na místo také tým kriminalistů, který zajišťoval stopy a místo zdokumentoval. Policisté prověřují, zda šlo o nešťastnou náhodu, anebo zda k tragickému pádu z lodi někdo přispěl. To, zda se muž při pádu zranil, a přesnou příčinu smrti odhalí až soudní pitva.