Ředitel Valdic odstoupil kvůli aféře s pronášením drog

Valdice (Jičínsko) – Kvůli problémům s nedostatečnou ostrahou k dnešnímu dni skončil ve funkci ředitele valdické věznice Karel Kocourek. V čele jednoho z nepřísněji střežených žalářů stál 15 let, místo ho však stála červnová aféra s pronášením drog do objektu věznice. Podle deníku Právo byl od srpna až do skončení výběrového řízení pověřen vedením Valdic bývalý zástupce ředitele ve věznici Mírov Jiří Mach.

„Je třeba říct, že (Kocourek) odešel sám, dobrovolně,“ řekl deníku náměstek ministra spravedlnosti pro oblast vězeňství Daniel Volák. Podle mluvčí Generálního ředitelství Vězeňské služby ČR Markéty Prunerové odešel Kocourek na nové místo právě na generální ředitelství. Dodala, že nově působí ve funkci analytika.

Kromě Kocourka měl podle informací listu žádost o uvolnění ze služebního poměru podat i jeden z jeho zástupců. Oficiálně to ale zatím vedení vězeňské služby nepotvrdilo.

Dozorce, kteří se měli podílet přímo na distribuci drog a dalšího zboží do věznice, stíhá policie. „V tuto chvíli probíhají šetření ze strany kontrolních a policejních orgánů. Zapojeno je ministerstvo spravedlnosti, Vězeňská služba ČR a některé podněty byly předány orgánům činným v trestním řízení,“ uvedla Prunerová.

Průčelí valdické věznice
Průčelí valdické věznice