Obviněný z útoku mačetami je ve vazbě

Nový Bor (Českolipsko) – Sedmatřicetiletý muž, kterého policie obvinila kvůli nedělnímu útoku mačetami a obušky v novoborském baru, zamířil z rozhodnutí soudu do vazby. Při incidentu byli zraněni tři lidé. Muž si už v pondělí vyslechl obvinění z těžkého ublížení na zdraví a výtržnictví ve formě spolupachatelství. Nyní mu hrozí pět až 12 let vězení.

V pondělí policisté zadrželi i dalšího podezřelého, teprve patnáctiletého mladíka, který byl o den později obviněn stejně. Vzhledem k věku by ale v případě uznání viny mohl jít do vězení nejvýše na šest let. I jej kriminalisté chtějí umístit do vazby, podle mluvčí českolipské policie Ivany Balákové by se o ní s největší pravděpodobností mělo rozhodnout ve čtvrtek.

Incident se odehrál kolem 13:30 na Purkyňově ulici a podle médií mu předcházela roztržka. Obsluha údajně požádala dva mladíky o předložení občanského průkazu a následoval slovní konflikt. Jeden z hostů se prý servírky zastal a mladíka udeřil. Krátce poté do baru vtrhla skupina Romů a hosty napadla.

Údaje o počtu útočníků se přesně neshodují, mohlo jich být pět nebo i sedm. Kromě dvou už dříve zadržených zatím policie podle svých informací nikoho dalšího nedopadla. Dva muži ve věku 36 let a jeden o tři roky mladší při útoku utrpěli hlavně řezné a sečné rány. Nejmladší z nich byl zraněn těžce a skončil v péči lékařů liberecké krajské nemocnice.