„Předali jsme státnímu zástupci řadu svazků s návrhem na podání obžaloby na celkem 18 lidí,“ uvedl mluvčí ÚOOZ Pavel Hanták. Politologové spatřují v důsledcích akce výrazné oslabení zejména příznivců již zakázaných neonacistických skupin, jakou byl třeba Národní odpor. „Ta krajně pravicová scéna na to pochopitelně zareagovala stáhnutím se do ústraní,“ konstatuje advokátka a občanská aktivistka Klára Kalibová. Politolog Miroslav Mareš pak dodává, že akce oslabila především vůdčí struktury.
Za hlavní důkazy mají před soudem platit věci s rasistickými motivy zabavené při domovních prohlídkách. Obviněným hrozí až desetileté vězení. „Pro podporu a propagaci hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka,“ dodal Hanták. Advokátka některých obviněných Klára Slámová se odmítla ke kauze vyjádřit.

Reportáž Jiřího Hynka
Odborníci na extremismus ale varují, že se u nás krajní pravice začíná znovu probouzet. Radikálům podle nich hraje do not, že vyšetřování těchto kauz trvá velmi dlouho. Větší aktivity radikálů se projevovaly v minulých měsících především v severních Čechách.
Policie odstartovala akci na jaře 2009, kdy zaregistrovala nárůst distribuce nahrávek a dalších komodit s rasistickými motivy přes internet a na koncertech. V červnu a v září téhož roku pak policisté udeřili hned na několika místech Česka a pozatýkali údajné šéfy neonacistické hudební scény.