Bývalý fotbalista Skuhravý obžalován ze zpronevěry

Praha – Státní zastupitelství poslalo k soudu bývalého fotbalového reprezentanta Tomáše Skuhravého. Obžalovalo ho ze zpronevěry. Případ fotbalisty souvisí s loňským rozbitím gangu, který podle policie obchodoval s kradenými luxusními auty. V případě odsouzení hrozí Skuhravému až osmileté vězení. 

Podle vyjádření mluvčí středočeské policie Soni Budské z minulého týdne není kauza ještě zcela uzavřena. Policisté v ní stíhají šest lidí, vyšetřování některých z nich potrvá ještě další měsíce. Podle kriminalistů skupina působila především ve Středočeském a Ústeckém kraji a na západě Čech. Loni při zásahu proti ní zajistila policie 35 aut v celkové hodnotě přes 40 milionů korun. Šlo o luxusní vozidla značek BMW, Mercedes Benz, Porsche a Audi.

Obvinění podle kriminalistů zasahovali do identifikátorů kradených aut z Česka a Německa. Vozy ukrývali v garážích nebo bývalých průmyslových objektech. K upraveným vozidlům pořizovali padělané technické průkazy a přihlašovali je do českého registru motorových vozidel. Nesrovnalosti odhalila až odborná policejní expertiza. I padělky technických průkazů byly podle policie velmi zdařilé.

Skuhravý, který převážně žije v Janově v Itálii, údajně fingoval krádež zapůjčeného luxusního auta za dva miliony korun. Vůz prý nevrátil, ale předal komplicovi. Ten opět auto upravil a chtěl ho prodat. Čtyři muži, jejichž vyšetřování podle Budské ještě potrvá asi dva měsíce, jsou zatím obviněni z trestných činů legalizace výnosů trestné činnosti, podílnictví a podvodu.