Studenti plzeňských práv předali MŠMT petici za záchranu školy

Plzeň/Praha - Studenti právnické fakulty v Plzni, které kvůli neprodloužení akreditace hrozí zánik, předali dnes na ministerstvu školství (MŠMT) petici za zachování své školy. Obsahovala zhruba 10 tisíc podpisů, třetinu z toho tvoří studenti Západočeské univerzity a zbytek veřejnost z celé republiky. Dále předali prohlášení akademické obce fakulty s více než 1 100 podpisy.

„Petici jsme předali dnes v 10:00 tiskovému mluvčímu. Chtěli jsme ji dát přímo do rukou panu ministrovi, ale ten byl mimo budovu,“ uvedl jeden z koordinátorů aktivit proti zrušení práv, student Michal Volf. Mluvčí ministerstva studentům slíbil, že ji co nejdříve odevzdá ministrovi Josefu Dobešovi (VV) a bude studenty informovat o dalším dění souvisejícím s jejich fakultou. Ti nejvíce čekají právě na verdikt ministra, který buď potvrdí, nebo vrátí zpět k přepracování rozhodnutí akreditační komise z 1. února. Komise tehdy navrhla prodloužit akreditaci pouze od července do konce letošního října, poté by musela fakulta zaniknout. Verdikt ministerstva bude znám do konce tohoto týdne.

Samotní pedagogové a studenti podepsali ještě prohlášení za zachování fakulty podpořené nesouhlasem se stanoviskem akreditační komise. Podpisy na oba dokumenty sbírali studenti uplynulé tři týdny, a to jak písemnou formou, tak elektronicky. Do veřejné petice jich nashromáždili více než 10 tisíc, ale kvůli korektnosti některé podpisy vyřadili.