Mnohamilionovou směnku z Krejčířovy vily Starka platit nemusí. Zatím

Praha – Směnku v hodnotě zhruba 47 milionů, kterou policie našla ve vile uprchlého Radovana Krejčíře, podnikatel Jaroslav Starka zatím platit nemusí. Nejvyšší soud (NS) zrušil verdikty soudů v Praze, které Starkově firmě FK Marila Příbram nařizovaly zaplatit 44 milionů i s víc než třímilionovým úrokem státnímu Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). S informací přišel Deník Insider.

Podle rozhodnutí NS se předchozí soudy dostatečně nevěnovaly Starkovu tvrzení, že se žádný obchod na základě směnky neuskutečnil. Krajský soud v Praze tak musí celý případ projednat znovu.

Starka vystavení směnky přiznal, ale stát podle něj peníze vymáhat nemůže. „Skutečně nejde o falza. Chtěli jsme s Radkem udělat obchod. Sešlo z toho. Krejčíř samozřejmě ví, že mi ty peníze nepůjčil,“ cituje server Starkovo dřívější vyjádření. Směnečný platební rozkaz na zaplacení 3,2 milionu s příslušenstvím vydal Krajský soud v Praze v březnu 2006, platební rozkaz na zaplacení 44 milionů v prosinci 2006. Vrchní soud pak potvrdil jejich platnost.

Starka kvůli rozhodnutím podal dovolání k Nejvyššímu soudu a požádal o odklad placení. V odvolání, kterým se v březnu 2010 zabýval vrchní soud, Starkův právník uvedl, že usnesení pražského vrchního státního zastupitelství o zajištění Krejčířova majetku z 15. ledna 2003 se na směnku nevztahuje. Odvolací senát byl ovšem názoru, že usnesení se vztahuje na veškerý Krejčířův majetek, tedy i na směnky.

Starkovi byly v souvislosti s tímto případem obstaveny všechny účty, ovšem až v momentě, kdy na nich nic nebylo, připomněl Deník Insider. Starka, na rozdíl od příslušníků své rodiny, totiž podle serveru nyní žádný majetek nedrží. Oficiálně tedy nevlastní ani příbramský fotbalový klub, v němž zastává toliko roli čestného předsedy.