Březnové statistiky: při nehodách zemřelo 44 lidí

Praha - V březnu zemřelo na českých silnicích podle předběžných statistik 44 lidí. Čísla se mohou ještě zvýšit, až budou zveřejněny konečné statistiky, které zahrnují i zemřelé později po nehodě. Kdyby se tak ale nestalo, byl by to v tomto ohledu nejlepší březen od roku 1990.

Dosud je nejméně tragickým březnem od roku 1990 ten loňský, kdy si dopravní nehody vyžádaly 45 lidských životů. Nejvíce lidí od roku 1990 zahynulo při kolizích v březnu v roce 1994, a to 129.

Nejtragičtějšími dny letošního měsíce se staly pondělí 5. března, pátek 9. března a pondělí 19. března. V každém z těchto dnů při nehodách podle policejních údajů zemřeli čtyři lidé. V dalších třech dnech - v pondělí 12. března, v úterý 27. března a v pátek 30. března - se počet tragických případů vyšplhal na tři. Naopak deset březnových dnů se obešlo bez ztrát na životech.

Video Reportáž Ivy Bartoňové
video

Reportáž Ivy Bartoňové

Policisté se podle předběžných statistik v březnu zabývali 5 877 dopravními nehodami, loni byl počet v březnu o víc než 600 nižší. Přes 360 kolizí dosud letos v březnu způsobili opilí řidiči.

Od počátku letošního roku do soboty včetně zemřelo na silnicích podle dostupných informací 120 lidí. Za celé loňské první čtvrtletí si dopravní nehody vyžádaly 138 lidských životů. O rok dříve policie v prvních třech měsících napočítala 117 tragických případů.